kozan-demircanDijital Dönüşüm Lideri ve Bilgi & Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak teknoloji etkinliklerine konuşmacı olarak katılıyor; bilim, teknoloji ve distruptive iş modelleri alanlarında lisans ve yüksek lisans dersleri veriyorum.

Dijital dönüşüm, endüstri 4.0, satışta dijitalleşme, blockchain, kriptopara, yapay zeka, dijital pazarlama, e-ticaret ve geleceğin dijital trendleri konularında kurumsal eğitimler veriyorum. Şirketler ve kurumların dijital teknolojileri kullanarak önümüzdeki 10 yılda nasıl sürdürülebilir kârlılık sağlayacakları konusunda danışmanlık çözümleri sunarak workshoplar düzenliyorum.

Bilim, teknoloji ve kişisel gelişim meraklılarına ise evrenin doğumundan yapay zeka ve robotlara uzanan bir çizgide özel kurslar veriyorum. Katıldığım başlıca etkinlikleri kronolojik sırayla aşağıda bulabilirsiniz.

Bosch Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka Eğitimi

21-22 Kasım 2018’de, Bosch Bursa Bu2 fabrikasındaki makine mühendisleri ve İK ekiplerine, nesnelerin internetinde yapay zeka ve blockchain kullanımı konulu iki günlük eğitim verdim. Kurumların nesnelerin interneti ile endüstri 4.0’a nasıl geçecekleri ve yapay zeka ile nasıl inovasyon yapacaklarını anlattım. Sürdürülebilir kârlılık için Çevik Dijital DönüşümTM ile değer zinciri ve akışı yaratmayı açıkladım. Değerli Bosch çalışanlarına nazik davetleri ve konukseverlikleri için teşekkür ederim. IoT farkındalığı olan bu çalışkan ekip Türkiye’de endüstri 4.0’la çok şey yapacak.

Doğru sorular soran Bosch ekibine vizyoner nesnelerin interneti ve yapay zeka anlatırken duyduğum mutluluk yüzümden okunuyor.

 

Smartfuture Expo Akıllı Gelecek Paneli

15 Kasımda Harbiye Kongre Merkezi’nde düzenlenen Smartfuture Expo Akıllı gelecek panelinde, yapay zeka ve endüstri 4.0 üzerine bir konuşma yaptım. Aynı zamanda Teknoplas Yüksek Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Oylum (MÜSİAD), Etiya Dijital Başkanı Serap Topaç, IGA Havalimanı Sistemleri Müdürü Vedat Yıldız ve Alibaba Cloud Yönetici Ortağı Aslıhan Güreşçiler’in katıldığı Akıllı Gelecek panelini yönettim. Panelde akıllı şehirlerde IoT ve yapay zeka kullanımını konuştuk. Türkiye’de Endüstri 4.0 farkındalığının arttığını gösteren bu etkinliğe katılmaktan mutluluk duydum.

 

Kocaeli Ü. Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Konuşması

13 Kasım 2018’de Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Kulübü’nün davetlisi olarak katıldığım etkinlikte Çevik Dijital DönüşümTM, Endüstri 4.0, tasarım odaklı düşünme ve yapay zeka konulu bir konuşma yaptım. KOÜ Mekatronik Kulubü’ne nazik davetleri ve konukseverlikleri için teşekkür ederim. Tüm endüstri, makine, Ar-Ge, elektrik-elektronik ve makine mühendislerine nesnelerin internet ile yapay zekaya odaklanmalarını tavsiye ediyorum. Geleceğimizin garantisei olan öğrencilere konuşmaktan ayrı bir mutluluk duyuyorum.

 

Makine ve Ar-Ge Mühendislerine Endüstri 4.0 Eğitimi

11-15 Ağustos 2018 tarihlerinde Bursa Coşkun Öz Eğitim Vakfı davetlisi olarak Ar-Ge ve Makine Mühendislerine Endüstri 4.0’ta Nesnelerin İnterneti ve Yapay Zeka kullanımı konusunda eğitim verdim. Otomotiv ve tekstil sektörü bu ekiple birlikte endüstri 4.0’a sıkı hazırlanıyor.

 

İlham Verenler #1.5 | Teknolojiyle Nasıl Artı İnsan Olunur?

Beyne yerleştirilen kontrol çipleri ile kullanılan telepatik internet ağları, yaraları iyileştiren akıllı medikal jeller, insanlığın bilimkurgusal geleceğine kafa yoran üniversite enstitüleri, yapay böbrek gibi biyonik organlar ve daha niceleri gerçek oluyor. Peki teknolojiyi endüstri 4.0 bağlamında değer zinciri üretmekte nasıl kullanılırız? Ülkemizi böylece nasıl kalkındırırız? Açıkçası teknolojiyi zihinsel ve fiziksel yetilerimizi geliştirmekte kullanarak, yani transhümanizm yoluyla daha ahlaklı bireyler olabilir miyiz?Aşkın İnsan Superman’a karşı başlığıyla bu videoda anlatıyorum.

 

Trabzon Ticaret Odası Endüstri 4.0 Semineri

20 Temmuz 2018’de, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) davetlisi olarak Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Blockchain semineri verdim. TTSO ile DOKA’ya nazik davetleri ve konukseverlikleri için teşekkür ederim. Yine  kaptırmış gidiyorum: Teknolojiyi değer üretmekte kullanmayanlar bertaraf olur.

Güzel ilimiz Trabzon’da yüzde 95 nemle klimaları bile zorlayan bir ortamda girişimcilerimizin çalışma, üretme ve inovasyon azmi, ülkemizin geleceğinin parlak olduğunu bir kez daha gösterdi. Türkiye endüstri 4.0’la kurulacak akıllı şehirler için nesnelerin interneti, yapay zeka ve blockchain’e yatırım yapmalı.

 

Bilgi Üniversitesi From Invention to Innovation yaz okulu

Bilgi Üniversitesi’nde SCI 119 From Invention to Innovation lisans yaz okulu derslerim başlıyor. Öğrencilerime dijital teknolojileri kullanarak önümüzdeki 10 yılda nasıl kariyer yapacaklarını, kendilerini nasıl geliştireceklerini, nasıl şirket kuracaklarını ve nasıl sürdürülebilir kârlılık sağlayacaklarını anlatacağım. Anahtar kelimelerimiz teknoloji insan icadı değil, dijital dönüşüm, endüstri 4.0, nesnelerin interneti, yapay zeka, oyun teorisi, simülasyon ve blockchain.

 

Vizyon 100 Yapay Zeka Röportajı

Türkiyenin dijital dönüşüm liderlerinin bir araya geldiği Vizyon 100 etkinliğinde yapay zeka ile dijital dönüşüm ve inovasyon gerçekleştirmenin püf noktalarını anlattım. Vizyon 100 kurucusu Berkay Güner  ve CDO Turkey kurucusu Bülent Kutlu’ya nazik davetleri, konukseverlikleri ve değerli sohbetleri için teşekkür ederim.

 

Ege ve Gazi Ü. Uluslararası Nöroloji Mezunları Yaz Workshopu

27 Haziran 2018’de Gazi Üniversitesi ve EGE BINGGS işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Nöroloji Mezunları Yaz Workshopu ve Pratik Eğitim etkinliğinde dijital dönüşüm ve yapay zeka’nın sağlık sektöründe nasıl kullanıldığını anlattım. Ege Üniversitesi’nden değerli hocam Prof. Dr. Gönül Peker’e nazik daveti ve konukseverliği için teşekkür ederim.

 

 

İlham Verenler #1.4 | Endüstri 4.0 ve müşteri yolculuğu

Dijital dönüşümde Endüstri 4.0 ile nasıl inovasyon yapılır? Artık iç müşteri ve dış müşteri efsanesi bitti. Ancak şirketinizin iç süreçlerini de müşteri yolculuğu olarak tasarlamanız lazım. Bilgi ilee Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki İngilizce master ve lisans derslerimde nasıl yapıldığını defalarca anlattım. Temel ilkeler bu videoda.

 

İlham Verenler #1.3: “Makine öğrenmesi ve bilişim hukuku”

Yapay zekayı ve makine öğrenimi hukukta nasıl kullanacaksınız? Yapay zeka mali ve hukuki sorumluluk üstlenebilecek mi? Avukatlara içtihatlarla ilgili nasıl danışmanlık yapacak. Yapay zeka, blockchani ve akıllı kontratlarla hakem heyetinde uyuşmazlıklar nasıl çözülür? Bu videodan başlayabilirsiniz.

 

TAYSAD dijital dönüşüm, yapay zeka ve inovasyon konuşması

Otomotiv sektöründe yapay zeka ile nasıl dijital dönüşüm ve inovasyon yapılır konusunu 18 Haziran 2018’de Bursa’da düzenlenen Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) etkinliğinde anlattım. TAYSAD başkanı Alper Bey ve ekibine konukseverlikleri için teşekkür ediyorum ve 4 Temmuzda yapay zeka çözümlerinde uzmanlaşan Etiya şirketinin davetlisi olarak Kocaeli, Çayırova’da otomotiv sektörü için anlatacağım.

 

İlham Verenler #1.2: “Blockchain çağında girişimcilik”

Blockchain çağında girişimcilik yapmak istiyorsanız kariyerinizden şirketinize ve yönetişimden en iyi uygulamalara kadar her alanda 1) Tasarım kafasıyla düşünerek türetken ve yaratıcı inovasyon yapmalısınız ve 2) Yapay zekayı tüm iş kollarında mutlaka kullanmalısınız. Bu videoda size geleceğin yapay zeka tabanlı iş modellerini anlatıyorum.

 

İlham Verenler #1.1: “Blockchain için tasarlamak”

Geleceğin demokratik yönetim biçimlerinden paranın sahipliğinin el değiştirdiği özgür kriptopara ve blockchain ekonomisine kadar birçok alanda özgür düşüncenin önünü açan Sherpa Blog’daki yeni eğitim videolarım arka arkaya yayınlanıyor. UX/CX alanında çok güzel işler çıkaran; ancak özgür aydın yurttaşlar için bunun da ötesine geçen Sherpa ve Dam Startup Studio‘nun kurucusu Yakup Bayrak’a çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.

 

Kurumsal Dönüşüm Platformu Blockchain eğitimi

6 Haziran 2018’de düzenlenen Kurumsal Dönüşüm Platformu (ERP Committee) iftar yemeği sonrasında blockchain iş modellerinin endüstri 4.0 ve MES-ERP-nesnelerin interneti (IoT) sistemlerinde nasıl kullanıldığını anlattım. Kurumsal Dönüşüm Platformu başkanı Göker Sarp’a nazik daveti ve konukseverliği için teşekkür ederim.

 

Etkinlikte IAS CTO’su Hakan Bey ve Antodis kurucusu Ali Beyle güzel bir sohbet ettik, ülkemizin inovasyondaki gerçek geleceğini kelimesi kelimesine masaya yatırdık.

 

Madem sektör iftarı, 2017 yazında Antalya’da eğitim vermiş olduğum CPM yazılım kurucu ortağı ve Baş Yazılım mimarı Serkan Ahtagil’e fotoğraf çektirmeden olmaz.

 

Kaspersky blockchain paneli

Rus sibergüvenlik çözümleri şirketi Kaspersky’nin Swisshotel Bosphorus’ta düzenlediği blockchain panelinde, blockchain ve kriptopara ekosistemini ele aldım. E-devlet, fintech ve bankacılıkta blockchain’e nasıl geçileceğini değerlendirdim. Ayrıca Nesnelerin interneti (IoT) cihazlarını kullanarak yapılan saldırılara değinerek IoT’de blockchain ile nasıl sibergüvenlik sağlanacağını anlattım. Akabinde, Al Jazeera Arap kanalının 18.30 ekonomi bülteninde, TL’deki ani değer kaybının ekonomik sebeplerini analiz ettim.

kaspersky-blockchain-kriptopara-iot_nesnelerin_interneti

kaspersky-blockchain-kriptopara-iot_nesnelerin_interneti

 

IoT Eurasia

10 Nisan 2018’de Hilton Bosphorus’ta düzenlenen uluslararası IoT Eurasia etkinliğinde nesnelerin internetinde blockchain ile siber güvenlik konusunu anlattım. Nesnelerin internetinin endüstri 4.0’da nasıl kullanılacağına değindikten sonra MNG Kargo yuvarlak masa workshop buluşmasına katıldım. Bu toplantıda MNG Kargo Dijital Dönüşüm Direktörü Serhat Kut’la e-ticaret ve lojistikte dijital dönüşümü masaya yatırdık.

iot_eurasia-iot-nesnelerin_interneti-blockchain-siber_güvenlik

mng_kargo-dijital_dönüşüm-eticaret-lojistik

 

ISAF Exclusive Nesnelerin İnterneti

Mart 2018’de Ankara’da düzenlenen ISAF Exclusive etkinliğinde nesnelerin internetiyle (IoT) endüstri 4.0 uygulamalarını ve nesnelerin internetinde yapay zeka desteğiyle siber güvenlik konusunu anlattım. Aynı zamanda IBM Türkiye ve yapay zeka şirketi Etiya’nın katıldığı Yapay Zeka ile Endüstri 4.0 panelini yönettim.

nesnelerin_interneti-iot-isaf-isaf_exclusive-siber_guvenlik

nesnelerin_interneti-iot-isaf-isaf_exclusive-siber_guvenlik

 

Emin Çapa’ya Teşekkürler

CNN Türk’ten sevgili Emin Çapa’ya bilim-teknoloji blogumu hararetle tanıttığı için teşekkür ediyorum.

 

Yapay Zeka ile Yıkıcı İş Modelleri Eğitimi

12 Ocak 2018’de Antalya, Belek’te Palamut Group için yapay zeka ile yıkıcı ve yenilikçi iş modelleri eğitimi verdim. Kendilerine konukseverlikleri için teşekkür ediyorum.

palamut_group-recep_palamut-cpm_yazılım-kozan_demircan

 

İstanbul Barosu Yapay Zeka sunumu

9 Ocak 2018’de İstanbul Barosu’nda yapay zeka, makine öğrenimi ve derin öğrenme sunumu yaptım. Yapay zeka etiği, iş modelleri ve hukuki sorumluluk alanlarına değindim. Nazik davetleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

 

istanbul_barosu-yapay_zeka-makine_öğrenimi-derin_öğrenme-starbasekozan

 

Türkiye’de Endüstri 4.0

Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyeleri olarak Türkiye’nin ilk uygulanabilir Endüstri 4.0 endeksini çıkardık ve özet yol haritamız Harvard Business Review’da yayımlandı: 4. Sanayi Kırılımı

endüstri40-dijital_dönüşüm-hbr-kozan_demircan-bahçeşehir

 

Hoş Geldin 2048  Şalom Gazetesi Söyleşi

Bilgi Üniversitesi Muhteşem Bilim (SCI117) ve İcatlar ve İnovasyon Tarihi (SCI119) İngilizce derslerime konuk öğrenci olarak katılan sevgili Selin Kandiyoti’ye (Şalom Gazetesi yazarı) 2048’in dünyası nasıl olacak konusunda görüş verdim: Hoş Geldin 2048.

şalom-şalom_gazetesi-kozan_demircan-bilgi

 

Uzay Milleti Asgardia

Yeni #starbasekozan videosu hazır! 24 TV Moderatör Sabah programında sizlere dijital dönüşüm, robotlaşma, uzay milleti Asgardia ve asteroit madenciliğini anlattım.

 

Türkiye’de dijital dönüşüm nasıl yapılır?

Bursa Line TV’ye Türkiye’de inovasyon ve dijital dönüşüm nasıl yapılır, endüstri 4.0 uygulamaları nedir, dijital dönüşüme nereden başlanır, geleceğin meslekleri neler ve önümüzdeki 3, 5, 10 yılda teknolojiyle nasıl para kazanacaksınız konularında bir demeç verdim. Robotlar insanları işsiz bırakır mı konusunu işledim.

 

Fütüristler derneği, genç fütüristlerle Happy Talks

fütüristler_derneği-fütürizm-happy_talks-kozan_demircan

Fütüristler Derneği, genç fütüristler koluyla 6 Mayıs akşamüstü geleceğin meslekleri ve gerçek fütürizm konusunda keyifli bir konuşma yaptık. Türk-Alman Kitabevi’nin (TAK) otantik ortamı İstanbul’un son gözde genç mekanlarından biri olarak huzur verdi. Genç fütüristler etkinlik komitesi lideri Beyza Polat ve aydınlık arkadaşlarıma konukseverlikleri için teşekkür ederim.

 

Aşkın insan üstün insana karşı felsefe semineri

6 mayıs 2017’de Kadıköy Tarih, Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) düzenlenen felsefe seminerinde teknolojiyi insanların icat etmediğini; ama insandan eski olan teknolojinin insan zihnini yarattığını anlattım. Aynı zamanda dijital felsefe ve transhümanizm akımlarına değinerek geleceğin insan sonrası (post human) türünün nasıl ortaya çıkacağı hakkında bilgi verdim.

tesak-felsefe-maltepe_üniversitesi-kozan_demircan-felsefe_semineri

İstanbul Üniversitesi felsefe bölümünde bize özgür düşünmeyi öğreten ve beni bugünlere getiren değerli hocalarımdan Prof. Dr. Betül Çotuksöken (şimdi Maltepe Üniversitesi rektör yardımcısı), değerli eşi edebiyatçı Yusuf Çotuksöken ve felsefe sınıf arkadaşım, değerli dostum Doç. Dr. Güncel Önkal’ın (Maltepe Üniversitesi sosyoloji bölümü) eşi Doç. Dr. Ahu Tunçel (Maltepe Üniversitesi felsefe bölüm başkanı) ile kırk yıl anısı kalacak güzel bir fotoğraf çektirdik. Betül hocamın karşısına yıllar sonra öğretim görevlisi olarak çıkmak harika bir duyguydu.

 

tesak-felsefe-maltepe_üniversitesi-kozan_demircan-felsefe_semineri

Yüzde 100 felsefe yaptığımız interaktif bir izleyici kitlesine konuşmak değişik bir deneyim oldu.

 

tesak-felsefe-maltepe_üniversitesi-kozan_demircan-felsefe_semineri

Elimde mikrofonla oturarak konuşma yapmaya alışık olmadığım için sık sık ayağa kalktım. 🙂

 

Popular Science dergisindeki son yazım Kabuktaki hayalet

Mayıs 2017 sayısında aynı adlı ünlü Japon animesinden uyarlanan ve Scarlett Johansson’ın başrolü oynadığı Kabuktaki Hayalet siberpunk noir bilimkurgu filminden yola çıkarak yapay zekanın insanları gelecekte nasıl süper zekaya dönüştüreceğini anlattım. İyisiyle, kötüsüyle. Bayinizden ısrarla isteyin.

kabuktaki_hayalet-kozan_demircan-popular_science_türkiye-yapay_zeka

 

Doğa Koleji Kemerburgaz’da popüler bilim

Lise öğrencilerine uzaydan yapay zekaya uzanan bir popüler bilim konuşması yaptığım etkinlikte İstanbul Üniversitesi felsefe bölümü mezunu ve eğitimci dostum Özgür Elitok’la hasret giderme fırsatı da bulduk. Doga Koleji Kemerburgaz’a konukseverlikleri için teşekkür ediyorum.

doğa_koleji-doğa_koleji_kemerburgaz-kozan_demircan-popüler_bilim

Can dostum Özgür hocam ve Doğa Koleji Kemerburgaz’ın zeki ve pırlanta gibi öğrencileri.

 

doğa_koleji-doğa_koleji_kemerburgaz-kozan_demircan-popüler_bilim

Gençlerle konuşmak kanatlandırıyor!

Bugünün ve Geleceğin Dijital Dünyası

Goncagül FEYMAN ile 1 DÜNYA İŞ programında dijital dönüşümün bugünü ve gelecek 40 yılını anlattım; çünkü geleceğe şimdiden hazırlanmak lazım.

 

Teknoloji İnsanın Hayal Gücünü Nasıl Geliştirdi?

Teknolojinin insan zihnini nasıl başkan yarattığını anlatan #TEDx Hacettepe konuşmamın videosu yüklendi. Kaçırmayın:

 

Popular Science Türkiye Nisan 2017 çıktı

Bu sayıda sizlere Uber, Blesh ve IBM’den yola çıkarak ekonomide Sahiplik Çağının sona erişini ve nesnelerin internetini anlattım. Bayinizden ısrarla isteyin.

popular_science_türkiye-kozan_demircan-starbasekozan-khosann

 

popular_science_türkiye-kozan_demircan-starbasekozan-khosann

 

6. NKU Biyomedikal Sempozyumu

Namık Kemal Üniversitesi tarafından 31 Mart’ta Beylikdüzü’nde düzenlenen TÜYAP etkinliğinde biyoteknoloji, kök hücre tedavisi ve sentetik biyoloji konularına değindin. Gelecekte insan ömrünü nasıl uzatacağımızı ve ölümsüzlüğü yakalamak için sürdürülen çabaları anlattım.

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

 

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

Sevgili Şafak, seninle geçen yılki Namık Kemal Üniversitesi ziyaretimden sonra tekrar görüştüğümüze çok sevindim.

 

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

 

Harika bir gruba konuşunca çok eğleniyor insan

 

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

Hoş buldum arkadaşlar. Harika bir dinleyici kitlesi, süper organizasyondu. Hepinize sevgiler.😊 #starbasekozan👈

 

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

 

nku-biyoteknoloji-starbasekozan-khosann-tüyap

Namık Kemal Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Betül Taşdelen hocama ve organizasyona nazik davetleri ile konukseverlikleri için teşekkür ederim.

 

 

BAU Beşiktaş Yüksek Lisans Dersim

kozan_demircan-eğitimler-etkinlikler-bau-bahçeşehir

Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans öğrencilerime İngilizce E-ticaret ve İnternet Pazarlama dersi veriyorum. Bu okulun özelliği sınıflarında kedilerin serbestçe dolaşması. İleri de fotoğrafını da koyarım. 🙂

 

BAU Göztepe Yüksek Lisans Dersim

kozan_demircan-eğitimler-etkinlikler-bau-bahçeşehir

Bahçeşehir Üniversitesi derken Göztepe’yi de atlamayalım. Tıp Fakültesi binasında Göztepe öğrencilerime de e-ticaret ve internet pazarlama dersi veriyorum. 🙂

 

URLA İYTE Bilim Paneli

eğitimler-etkinlikler-urla-iyte-popular_science_türkiye

7 Mart 2017 tarihinde İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü tarafından düzenlenen bilim panelinde öğrencilere yapay zeka ve geleceğin mesleklerini anlattım.

eğitimler-etkinlikler-urla-iyte-popular_science_türkiye

İzmir’e baharın ilk günü gelmişken Urla sahilinde, Yakamoz’da yemek yemeden de olmazdı. Arka sağda, Karantina Adası.

 

Bahçeşehir Bilim Paneli

eğitimler-etkinlikler-bahçeşehir-popular_science_türkiye-starbasekozan

25 Şubat 2017’de Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde düzenlenen Popular Science Türkiye panelinde biyoteknoloji çözümlerini, girişimcilik akımından sonra neler geleceğini ve yapay zekanın yaratacağı yeni pazarları anlattım.

 

Hacettepe TEDx Zihnin Geleceği Konuşmam

tedx-hacettepe-hacettepe_tedx-etkinlikler-eğitimler

Hacettepe Üniversitesi tarafından 24 Şubat 2017’de düzenlenen TEDx etkinliğinde Yapay Zeka İnsan Zihnini ve Hayal Gücünü Nasıl Değiştiriyor başlıklı bir konuşma yaptım. Yapay zekanın insanlardan daha zeki olacağı tekillik günü geldiğinde insan türünün nasıl evrim geçireceğine değindim.

tedx-hacettepe-hacettepe_tedx-etkinlikler-eğitimler

Hacettepe TEDx etkinliğinde Kötü Kedi Şerafettin’in yaratıcısı Bülent Üstün ve ziyaretimiz sırasında her şeyimizle ilgilenen sevgili Olcay hocamla hatıra fotoğrafı çektirdik. Ankara’da Şubattan değil, ilkbahardan kalma yumuşak bir hava vardı. Otopark görevlileri bile aralarında “sıcak havaya ısındık, havalar tekrar soğuyunca ne yapacağız” diye konuşuyorlardı.

 

Elbette etkinliği düzenleyen, çok yorulan, çok koşturan ve bir dediğimizi iki etmeyen çalışkan öğrencilerle güzel fotoğraflar çektik. Sevgili Ceren, buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. 🙂

tedx-hacettepe-hacettepe_tedx-etkinlikler-eğitimler