Khosann.com ve Starbasekozan videoları Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Dijital Dönüşüm Lideri Kozan Demircan tarafından hazırlanmaktadır. Blogda yer almayan orijinal bilim konularına Starbasekozan videolarında ulaşabilirsiniz. Gönülden bir merhaba için hemen aşağıda okumaya devam edin.

Linkedin: Kozan Demircan
Spotify: Kozan Demican’la Dijital Dönüşüm
Facebook: kozand
Twitter: @Khosann
Instagram: @khosann

 

Merhaba sevgili okur,

İtalyan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi felsefe mezunuyum. Bilgi, Kültür ve Bahçeşehir Üniversitelerinde bilim, teknoloji, dijital dönüşüm, endüstri 4.0, yapay zeka ve blokzincir konularında ders veriyorum (şu anda Bilgi’de devam ediyorum).

Dijital dönüşüm lideri olarak kurum ve kuruluşlara dijital dönüşüm, dijital liderlik, vizyon okuryazarlığı, inovasyon, dijital girişimcilik, blokzincir ve DLT, yapay zeka alanlarında  danışmanlık veriyorum.

Profesyonel çevirmenim ve dergicilik sektöründen geliyorum (eski Popular Science Türkiye yazarı) ama çevirmeyi değil, Türkçe söylemeyi seviyorum. 20 yıldır Sergio Bonelli’nin İtalyanca Nathan Never çizgi romanlarını çeviriyorum. Uzun yılların Barbar Conan çevirmeniyim.

Kitap kurduyum, video oyunlarını, kitap okumayı, çeviri yapmayı, roman yazmayı seviyorum.

Bilimkurgu, epik fantezi, çizgi roman, heavy metal, Yıldız Savaşları, Uzay Yolu, felsefe ilgi alanlarım.

Popüler bilim, kuantum fiziği, astrofizik, astronomi, biyoteknoloji, askeri teknoloji, mobil dünya, bilişim sektörü, yapay zeka, teknolojik tekillik, fütürizm, transhumanizm ise diğer ilgi alanlarım.

Tablette kitap okuyan ama eski kitapların baskı kokusunu seven, aksiyon figürleri biriktiren, Mass Effect video oyunundaki teknolojileri ya da Baldur’s Gate’teki Ortaçağ silahlarını Türkçeleştirmeyi seven bir insanım. Bununla birlike gezmeyi, yemeği ve arkadaşlarla eğlenmeye de bayılırım. Tiyatrodan konser, sergi ve sinemaya kadar ulaşabildiğim bütün etkinliklere giderim. Asla yerimde duramam ve hem kendime hem de dostlarıma vakit ayırmayı severim.

Ve yazmadan, konuşmadan, anlatmadan, sorgulamadan duramam. Bu blog da ilgilendiğim konular bağlamında içimden gelenleri paylaştığım bir ortam.

Siteyi okurken keyif alıyorsan benim için yeterli. Bilginin, paylaşım ve internet özgürlüğünün insanları ortak paydada buluşturarak kendini gerçekleştirmesi ve ifade etmesinin dışında özel bir misyonu olduğuna inanmıyorum.

Keyifli okumalar dilerim,

Kozan