Merhaba sevgili okur,

İtalyan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi felsefe mezunuyum. Bilgi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyorum. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine popüler bilim, icatlar & inovasyon tarihi ve internet pazarlamacılığı dersleri veriyorum (Türkçe ve İngilizce özgeçmişime buradan ulaşabilirsin).

Dijital dönüşüm danışmanı olarak şirketlere endüstri 4.0, dijital pazarlama, IoT, gerçek fütürizm, geleceğin iş modelleri ve yapay zeka alanında danışmanlık veriyorum. Ayrıca Bilgi Eğitim ve BAUSEM’de dönem dönem dijital dönüşüm sertifika eğitimleri veriyorum. Popular Science Türkiye dergisi için bilim-teknoloji  yazıları yazıyor,  eğitimci ve konuşmacı olarak ülke çapında etkinliklere katılıyorum.

Profesyonel çevirmenim ve dergicilik sektöründen geliyorum ama çevirmeyi değil, Türkçe söylemeyi seviyorum. 20 yıldır Sergio Bonelli’nin İtalyanca Nathan Never çizgi romanlarını çeviriyorum. Uzun yılların Barbar Conan çevirmeniyim.

Kitap kurduyum, video oyunlarını, kitap okumayı, çeviri yapmayı, roman yazmayı seviyorum.

Bilimkurgu, epik fantezi, çizgi roman, heavy metal, Yıldız Savaşları, Uzay Yolu, felsefe ilgi alanlarım.

Popüler bilim, kuantum fiziği, astrofizik, astronomi, biyoteknoloji, askeri teknoloji, mobil dünya, bilişim sektörü, yapay zeka, teknolojik tekillik, fütürizm, transhumanizm ise diğer ilgi alanlarım.

Tablette kitap okuyan ama eski kitapların baskı kokusunu seven, aksiyon figürleri biriktiren, Mass Effect video oyunundaki teknolojileri ya da Baldur’s Gate’teki Ortaçağ silahlarını Türkçeleştirmeyi seven bir insanım. Bununla birlike gezmeyi, yemeği ve arkadaşlarla eğlenmeye de bayılırım. Hem kendime hem de dostlarıma vakit ayırmayı severim.

Ve yazmadan, konuşmadan, anlatmadan, sorgulamadan duramam. Bu blog da ilgilendiğim konular bağlamında içimden gelenleri paylaştığım bir ortam.

Kariyer bilgilerime LinkedIn’den erişebilirsin ama bu yazının ve sitenin hakkımda bir fikir verdiğini sanıyorum.

Siteyi okurken keyif alıyorsan benim için yeterli. Bilginin, paylaşım ve internet özgürlüğünün insanları ortak paydada buluşturarak kendini gerçekleştirmesi ve ifade etmesinin dışında özel bir misyonu olduğuna inanmıyorum.

Keyifli okumalar dilerim,

Kozan