Türkiye’nin Sosyal Ağı Freelyshout Kullanıcılara Özgür İletişim Sözü Veriyor

Freelyshout_Icon_300x300Yüzde 100 Türk malı olan ve bir buçuk yıl önce açılan Freelyshout kopya içerik kullanmadan sıfırdan inşa edilen bir hizmet olarak öne çıkıyor. Hazır hiçbir materyal barındırmayan ve özgün içeriği destekleyen site Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş adında iki Türk bilişimcinin eseri. Türkçe isimle www.ozgurcehaykir.com adresinden ulaşabileceğiniz platform, globalde Freelyshout olarak geçiyor.

Freelyshout vizyonunu “özgürlük ve sınırsızlık” prensiplerine dayandırıyor ve sınırsız karakter desteği gibi birçok gelişmiş özellik sunuyor. 1,5 yıldır yayında olmasına karşın Freelyshout beta olarak hayatına devam ediyor, çünkü geliştiriciler hizmeti kusursuz bir hale getirmek için yeni özellikler eklemeyi sürdürüyor.

 

 

Freelyshout_Basın_1Sorumlu sosyal ağ

Freelyshout’ın özel sosyal sorumluluk uygulaması ile ülkenin uzak köylerinde kitaba ihtiyacı olan çocukları bilgilendirebilir, acil kana ihtiyacı için duyuru yapabilir, doğal afetlerde yardım gönderme faaliyetlerini organize edebilirsiniz.

Freelyshout, kullanıcılarının en detaylı ve derlenmiş bir şekilde araştırma yapması için özel bir sistem kullanıyor. Bu sistem ile aratılan anahtar kelime hakkında ayrıntılı bilgilere, görsellere, videolar ve güncel haberlere tek platform üzerinden erişebilirsiniz. Nitekim hizmet bu açıdan şirketlere yönelik kurumsal işbirliği platformlarını andırıyor.

Hashtag etiketleme özelliği de cabası: Freelyshout’ta hashtag sahibiyseniz, yani o etiketi ilk siz shout’ladıysanız (oluşturduysanız) etiketin tek yetkilisi oluyorsunuz. Üstelik etiketlere video ekleyebiliyorsunuz ve bu da sistemin benzerlerinden farkını ortaya koyuyor. Ayrıca etiketin sıralamasını takip ederek üst ve alt sıradaki etiketleri de görüntüleyebiliyorsunuz.

 

 

Freelyshout_Introduction_MediumSosyal ağlarda yakınsama

Freelyshout profiline 9 ayrı sosyal ağ profili eklenebiliyor. Böylece Klout’ta olduğu gibi Twitter, Facebook ve Foursquare hesapları bağlanabiliyor. Bu da Swarm paylaşımlarının görülmesine imkan tanıyarak kullanıcının dinamik şehir hayatında işini kolaylaştırıyor.

Ezber bozan “Çiz–Haykır” sistemi ise Freelyshout’a özgü bir uygulama. Freelyshout hem yazılı hem çizili paylaşımlara izin veriyor! Siz de deneyin; en az gülen yüzler kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

Freelyshout aktif kullanıcı sayısını hızla arttırıyor. Türkiye’nin özgür ve interaktif sosyal ağı Freelyshout’ta (Özgürce Haykır) yer almak istiyorsanız www.freelyshout.com ya da www.ozgurcehaykir.com’dan siteye erişim sağlayabilirsiniz. Ben de freelyshout.com/Khosann kullanıcı adıyla Türk yapımı sosyal ağda paylaşımlara başladım.

 

One Comment

Yorum ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir