Facebook’tan arkadaşlarınız için Open Graph satır içi link verme (mention tagging) desteği

facebook mention 08 22 12 03 1345613808Facebook bir süredir Foursquare gibi bulunduğunuz mekanlardan check-in yapma, konum bildirme desteği veriyordu. Open Graph entegrasyonu ise bunu bir adım ileri taşıyor. Artık Foursquare gibi uygulamalar, Facebook desteği ile “Ahmet, Bodrum’da bu motele mutlaka gitmelisin” gibi linkli satır içi mesajlar verebilecek ve Ahmet de Facebook üzerinden, Foursquare’de adınından bahsedildiğini gösteren bir bildirim alacak.

Botlar (otomatik yazılım kodları) aracılığıyla yapılan bir işlem olmadığı için bu özelliğin spam olarak suiistimal edilmesi imkansız. Satır içi bahsetmeler (mention tagging) için tekil kullanıcı onayı gerekiyor.

Yeni özellik Facebook yazılım uygulamaları geliştiricilerine sunuldu. Foursquare gibi uygulamalar için en avantajlı yanı, satır içi linklerin Facebook’a bağlanabilen uygulamaların gösterimini arttırması. Tabii Facebook da Foursquare gibi popüler uygulamalar üzerinden kendi gösterimini arttıracak. Foursquare’ın Google Maps’ten vazgeçmesinin konuşulduğu şu günlerde çok bile beklediler bence. Resimdeki örnek Foursquare’den…

https://developers.facebook.com/blog/post/2012/08/21/bringing-mention-tagging-to-open-graph/

Etiketler:,

Yorum ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir